WhatsApp lëshon stafetën, ky është aplikacioni më popullor pas Facebook

Aplikacionet e ndryshme si Facebook, Whatsapp, Viber, Messenger janë bërë pjesë e rëndësishme e komunikimit mes njerëzve. Ato kanë lehtësuar komunikimin tonë, duke pasur mundësi të shkëmbejmë mesazhe në aplikacionin që ne preferojmë.

Të gjithë besoj e dimë që aplikacioni që përdoret më shumë është Facebook. Pas tij rënditej Whastapp, por tani lista ka ndryshuar.

Duket se WhatsApp po e lëshon stafetën, pasi tashmë aplikacioni i dytë më i përdorur në botë pas Facebook është Messenger.

Ky aplikacion konfirmoi këtë javë se ka 1.2 miliardë përdorues aktivë, duke e bërë një nga mjetet e komunikimit me rritje më të shpejtë të të gjitha kohërave.

Mësohet se vetëm nga korriku i 2016-ës, Messenger arriti shifrën 1 miliard përdorues aktivë.

Facebook Messenger është tashmë i dyti më i përdorur në aplikacionet iOS, dhe mund të përdoret nga çdo person mbi 13-vjeç, edhe nëse nuk ka një llogari në Facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP