Mirëmëngjesi! Ushqimet që ju zgjojnë nga gjumi

Një nga “sfidat” më të mëdha që kemi çdo mëngjes është të ngriturit herët në mëngjes. Shumë persona e kanë të vështirë të ngrihen herët në mëngjes, ndërsa për disa të tjerë ngritja në mëngjes herët është diçka e lehtë, pa asnjë problem.

Por edhe nëse ngriheni pa vështirësi në mëngjes, ndonjëherë ndiheni përgjumshëm. Daily Mail Femail, shkruan se ka disa ushqime që mund t’iu vijnë në ndihmë që t’ju japin energji që ju t’i përballoni lehtësisht punët e përditshmërisë suaj.

Ushqimet që do ju mbajnë në formë gjatë gjithë ditës nëse i konsumoni në mëngjes janë: mollët, vezët, arrat, çokollata e zezë, uji, spinaqi, mishi i kuq.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP