Versioni i ri i Google Earth vjen më 18 prill

Google ka njoftuar se do të zbulojë një version të ri të Google Earth, gjatë një ngjarje në muzeun Whitney në New York, javën e ardhshme më 18 prill.

Fatkeqësisht, nuk janë bërë të ditura detaje shtesë nga Google se si do të funksionojë shërbimi i ri, mirëpo ka gjasë që versioni i ri të ndërtohet i bazuar në realitetin virtual, transmeton Telegrafi.

Google Earth për herë të parë është lansuar 15 vite më parë, më 11 qershor të vitit 2011 dhe ofron pamje virtuale të globit, harta dhe informacione gjeografike. Fillimisht, shërbimi ishte emëruar EarthViewer 3D.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP