Facebook vazhdon luftën kundër pëlqimeve dhe llogarive të rreme

Rrjeti më i madh social në botë, Facebook, është duke avancuar mjetet e veta të brendshme për të ndjekur pëlqimet dhe llogaritë e rreme.

Mbi gjashtë muajt e kaluar, rrjeti ishte duke luftuar kundër një operacioni të pëlqimeve të rreme, të cilin edhe përfundimisht e mbylli, transmeton Koha.net. Ky operacion ka gjeneruar mijëra pëlqime të rreme në faqet e ndryshme.

Ato pëlqime ishin pjesë e planit për të legjitimuar llogaritë e rreme të cilët pastaj do të mund të bëheshin miq me përdoruesit aktual.

Me zgjidhjen e kësaj çështjeje, Facebook thotë se mbi tre për qind e pëlqimeve mund të zhduken nga disa faqet.

Facebook është duke punuar në disa mënyra të tjera për të identifikuar dhe të ndjekë llogaritë e rreme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP