Kjo shtëpi duket e vogël, por shikoni brenda (Video)

Thuhet se nuk duhet ta gjykosh një libër nga kopertina. E njejta vlen edhe për shtëpi- sidomos për këtë në Japoni.
E dizajnuar nga atelia e arkitektëve Mizuishi, shtëpia 594 këmbëshe është mesi i trekëndëshit, në mes të një lumi dhe një rruge.

Duket vërtetë e vogël nga jashtë, por nuk e prisni sa befasuese është brenda, transmeton lajmi.net

Shtëpia trekëndore ka të gjitha dhomat që duhen, si dhe një familje të mrekullueshme që banon në të.

Muret e kësaj shtëpie janë të ngjyrosura me të bardhë, çka bën që shtëpia të duket më e ndriçuar dhe më e hapur.
Shikoni vidoen më poshtë dhe njoftohuni me të.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL