Rritet në 112 numri i të vdekurve pas sulmit të autobusëve në Aleppo

Numri i të vdekurve pas shpërthimit të një bombe në mes të turmës në një konvojë të autobusëve në Aleppo është rritur deri tash në 112.

Kështu ka deklaruar observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut, shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova.

Ekipet e shpëtimit dhe mbrojtja civile kanë thënë se kanë tërhequr së paku 110 trupa pas shpërthimit të së shtunës,

Autobusët ishin duke bartur banorë rezident shiitë, të cilët po largoheshin nga zonat e mbikëqyrura nga rebelët.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP