Konfirmohet telefoni i ri i OnePlus

Është konfirmuar emri i telefonit të ardhshëm të OnePlus.

Në Autoritetin Rregullator të Kinës është parë modeli OnePlus 5 me numër A5000, transmeton Koha.net.

Pas OnePlus 5 me numër të modelit A3000, dhe 3T që kishte numër të modelit A3010, modeli i është OnePlus 5, raporton GSMArena.

Ende nuk janë konfirmuar specifikat e tij, por sipas raporteve të më hershme OnePlus 5 pritet të ketë procesor Snapdragon 835, kurse RAM-i i tij është 6 ose 8GB.

Ekrani i tij është 5.5 inç, ndërsa ka hapësirë të brendshme 256GB.

Ky telefon pritet të prezantohet zyrtarisht në verë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP