Festivali i filmit “WatchOut!” hap afatin e aplikimit 

Festivali i filmit “WatchOut!” që mbledh çdo maj filmdashësit në Tetovë, hap afatin e aplikimit.  WatchOut është festival ndërkombëtar dhe pranon aplikime nga gjithe bota. Per të aplikuar duhet që narracioni vizual të jetë brenda tre kategorive të festivalit: film i shkurt , dokumentar dhe eksperimental ose i animuar.

Qendra LOJA fton të gjithë autorët e filmave nga regjioni dhe më gjërë të aplikojnë deri më 30 Prill 2017, kur edhe mbyllet afati aplikimit. Regjioni tashmë veçse i ka dëshmuar kapacitetet në fushën e filmit andaj edhe pritshmëritë e organizatorëve janë të larta.

Si edhe çdo vit festivali mbahet në hapsirë të hapur, nga 23 deri më 26 Maj 2017 në Tetovë, ku përveç projektimve të filmave gjatë javës së festivalitm organizatorët sjellin edhe risi të ndryshme, një ndër ato janë puntoritë me emra të mëdhenjë nga kinematografia botërore.

Për të aplikuar ndiqni hiperlinkun në vijim:
http://watchoutfilmfest.com/form/apply.php

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP