Liga e Kampionëve, nisin emocionet e çerekfinaleve

Nesër nisin çerekfinalet e UEFA Ligës së Kampionëve, raporton Anadolu Agency (AA).

Nesër dhe më 12 prill, ditën e mërkurë, pritet të luhen katër ndeshje në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Skuadrat të cilat do të ngjiten në gjysmëfinalet, pritet të përcaktohen pas ndeshjeve të kthimit të cilat do të luhen më 18 dhe 19 prill.

Ndërkohë programi i ndeshjeve është si vijon:

Nesër:

Juventus (Itali) – Barcelona (Spanjë)

Borussia Dortmund (Gjermani) – Monaco (Francë)

12 prill:

Bayern Mynih (Gjermani) – Real Madrid (Spanjë)

Atletico Madrid (Spanjë) – Leicester City (Angli)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP