PLD: Kaosi urban ka bllokuar Shkupin

Partia Liberal-Demokrate (PLD) sot në konferencë për media akuzoi se në komunën e Aerodromit ka kushte të këqija katastrofike për jetesë.
“Qytetarët ballfaqohen me kaos urban dhe ndërtime të pamëshirëshme dhe paqëndrueshme, e cila solli deri në shkatërrim masiv të gjelbërimit, ndotjes së ajrit dhe rrezikimin e shëndetit të qytetarëve”, tha zëvendëskryetari i PLD Zoran Shapuriq.
Sipas PLD-së, situata është përkeqësuar në pesë vitet e fundit, ndërsa për këtë fajtor janë shumica qeveritare e VMRO-DPMNE-së në këshillin e komunës së Aerodromit dhe kryetari i komunës Konevski.
Sipas Shapuriq me ndryshimet e funsit të PDU janë paraparë ndërtesa nëntëkatëshe në sipërfaqe të gjelbërt te “Majçin Dom” dhe rrokaqej në lagjnen Ostrovo.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP