Tre tërmete të fuqishme janë regjistruar në Filipine

Tre tërmete me intesitet mes 5 dhe 5,9 ballë sipas shkallës së Rihterit e kanë goditur sot pjesën jugore të Filipineve, ndërsa druhet se janl të mundshme cunami.

Dridhjet, të cilat kanë ndodhur në interval prej 20 minutave, janë ndjerë edhe në kryeqendrën e Manilës.

Tani për tani nuk ka informacione për dëm më të madh material apo viktima nga tërmetet në ishullin Luzon, të regjistruara rreth orës 15 sipas kohës lokale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP