Serbia përjashtohet nga UEFA?

Presidenti i UEFA-s, Alekandar Ceferin, ka nisur turin e vizitave në Ballkan.

 

Slloveni ka qëndruar në Serbi, në një vend ku huliganizmi është shumë i shfaqur në futboll.

Kreu i UEFA-s ka paralajmëruar serbët se mund të përjashtohen nga kjo organizatë nëse nuk punohet për largimin e huliganizmit nga stadiumet e futbollit.

“Duhet të jemi të qartë, veprimet e këtyre ultrasve nuk duhen të tolerohen në stadiume. Serbia rrezikon suspendimin nga garat nëse përsëriten këto ngjarje, dhe kjo do të ishte një katastrofë për serbët”, ka deklaruar Ceferin.

Një rast ku huliganizmi kishte kaluar çdo limitë në Serbi, ishte ndeshja me Shqipërinë në natën e 14 tetorit të vitit 2014.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP