Dita Ndërkombëtare e Teatrit do të pritet me protestë nga aktorët e Teatrit të Kosovës

Nesër shënohet Dita Ndërkombëtare e Teatrit. Kësisoj kjo ditë do të shënohet edhe në vendin tonë, ku aktorët e ansamblit rezident të Teatrit Kombëtar të Kosovës do e shënojnë këtë ditë si shenj proteste për kushtet dhe mosrealizimin e kërkesave të tyre, shkruan KultPlus.

Protesta, nga aktorët e ansamblit rezident do të mbahet nesër me fillim nga ora 12:00 para Teatrit Kombëtar të Kosovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP