Ja diamanti rozë i cili kushton 60 milionë dollarë (FOTO)

Shtëpia e ankandeve Sotheby në londër ka prezantuar diamantin e quajtur  “yll i kuq”, para se në muajin prilli të dal në shitje në ankand në Hong Kong.

Pritet që diamanti të shitet më shumë se 60 milionë dollarë, e cila do të ishte një rekord për një diamant rozë.

Diamanti i 59.60 kartave i nxjerrë nga Afrika në vitin 1999 është më i madhi diamant rozë deri më tani.

2_1490028719-5762723

104352388-the-pink-star-two-hands-530x298

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL