Shkopthat e pambukut i dëmtojnë veshët, kjo është mënyra e duhur për pastrimin e veshëve

Dylli i veshit është një proces natyral pasi që roli i tij është të ruaj brendësinë e veshit nga bakteret dhe pluhuri.

Sidoqoftë, shumë njerëz e konsiderojnë dyllin e veshit si një gjë të fëlliqur dhe të padobishëm, prandaj edhe e heqin atë vazhdimisht, transmeton Telegrafi.

Mirëpo, pastrimi i dyllit të veshit ka efekte të këqija pasi që shkopthat e pambukut, që përdoren për heqjen e dyllit, vetëm sa i shtyjnë bakteret në brendësi të veshit. Kjo shkakton që personat të kenë dhimbje në vesh, probleme me sinus, dhimbje koke, e në disa raste edhe marramendje.

Fatmirësisht, një doktor e ka gjetur zgjidhjen natyrale për këtë.

Dr. David Hill, thotë se një sasi e uthullës dhe alkoolit janë të përsosura për heqjen e dyllit.

Krejt çfarë duhet të bëni është t’i përzieni ato dhe t’i futni në vesh për 60 sekonda.

Përzierja e këtyre produkteve i pastron veshët dhe nuk sjell pasoja, siç sjellin shkopthat e pambukut.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP