Në moshën 101-vjeçare ndërroi jetë David Rockefeller

David Rockefeller, bankieri amerikan dhe njëherësh anëtari më i shquar dhe më i vjetër i familjes shumë të pasur Rockefeller, ka ndërruar jetë në moshën 101-vjeçare, transmeton Anadolu Agency (AA).

Zëdhënësi i Rockefellerëve, Fraser P. Seitel, konfirmoi se bankieri amerikan ndërroi jetë të hënën në mëngjes në shtëpinë e tij në New York.

Rockeffeller ka qenë fëmija i gjashtë i John D. Rockefeller Junior dhe nipi i themeluesit të kompanisë së naftës John D. Rockefeller.

David Rockefeller po ashtu ka qenë në krye të bankës JP Morgan Chase. Me rastin e shënimit të ditëlindjes së 100-të në vitin 2015, David Rockefeller i dhuroi parkut nacional të shtetit Maine 1.000 akër tokë .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP