Policia serbe konfiskoi një ton lëndë narkotike

Policia serbe mbrëmë ka konfiskuar më shumë se një ton drogë skunk, që është një rekord i konfiskimit të narkotikëve në një aksion, jo vetëm në Serbi, por edhe në rajon, deklaroi sot zëvendëskryeministri i Qeverisë serbe dhe ministër i Punëve të Brendshme, Nebojsha Stefanoviç, raporton Anadolu Agency (AA)

“Drejtoria e policisë kriminalistike, konfiskoi lëndën narkotik në rajonin mes Novi Sadit dhe Baçke Palanke, ku edhe janë arrestuar pjesëtarët e grupit kriminal që transportonte drogën”, tha Stefanoviç.

Ai saktësoi se më shumë se 1.000 kilogramë drogë është gjetur në vrimat të fshehta të automjeteve.

Siç thuhet vlera e drogës kap shifrat prej rreth katër milionë euro, ndërsa janë arrestuar gjashtë persona për shkak të dyshimit se kanë bërë vepër penale prodhim të paautorizuar dhe lëshim në qarkullim të drogave.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP