LSDM deri te drejtorët dhe mësuesit: Mos dëgjoni urdhra, mbani fëmijët në shkolla

Zëdhënësi e LSDM-së, Petre Shilegov, nëpërmjet një konferencë për shtyp u është drejtuar drejtorëve të shkollave, profesorëve dhe mësuesve, pasi që siç tha ai “ka urdhra që nxënësit të dalin në protestat nacionaliste në të cilat shpërndahet gjuhë e urrejtjes etnike”, njofton Portalb.mk.

“Menjëherë të ndalen trysnitë dhe keqpërdorimet e fëmijëve për qëllime partiake. Do të ketë përgjegjësi serioze për të gjithë ata që do ta ndalojnë mësimin, me të cilën rrezikohet siguria e nxënësve dhe qytetarëve”, tha Shilegov.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP