PL: Thirrja e Gruevskit që “populli” ta mbrojë shtetin është manipulim i rrezikshëm

“Thirrja e Nikolla Gruevksit që “populli” ta mbrojë shtetin me dalje në rrugë është e papërgjegjshme dhe manipulim i rrezikshëm me popullin”, vlerëson Partia Liberale (PL) në lidhje me intervistën e mbrëmshme të liderit të VMRO-DPMNE-së, Gruevski, në TV “Kanal 5”, njofton Portalb.mk.

“Populli mund të jetë i sigurt se shteti do të mbijetojë dhe do të zhvillohet vetëm nëse institucionet mirë dhe me përgjegjshmëri punojnë. Për atë vlerësojmë se thirrja deri te populli është kundër-produktive, kundër interesave reale të popullit, ndërkaq është edhe shprehje e faktit që VMRO-DPMNE si parti politike nuk ka konceptim të vërtetë se si të udhëhiqet dhe si të zhvillohet shteti, gjegjësisht se çfarë t’i ofrohet popullit”, thonë nga PL.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP