FFM premton procedurë disiplinore kundër Pobedës për mesazhet anti-shqiptare

Federata e futbollit të Maqedonisë (FFM) thotë se do të ngritë procedurë disiplinore kundër Pobedës. Edhe atë për shkak se gjatë ndeshjes me Shkupin të shtunën në terrenin e stadiumit në Mogilla, kanë hyrë në njerëz të papërgjegjshëm, kanë vendosur flamurin dhe kanë ndërprerë ndeshjen për ca minuta.

Dhe, sipas rregullave, të cilat thonë se në cdo ndeshje të ndërprerë patjetër të ketë përgjegjësi, në këtë rast organizatori Pobeda, patjetër të përgjigjet.

LEXO: Tifozët e Pobedës japin mesazh politik anti­shqiptar në ndeshjen ndaj Shkupit (VIDEO)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP