Barcelona thyen rekord 46 vjeçar (FOTO)

Barcelona e ka mposhtur 4:2 Valencian në “Camp Nou”, njofton Express, përcjell Portalb.mk.

Barcelona ka marrë tri pikë me shumë vështirësi ndaj Valencias, pavarësisht se rezultati e tregon të kundërtën.

Në këtë ndeshje, Barcelona sërish luajti me një lojtar më shumë dhe shënoi një gol nga penalltia, ashtu sikur disa ndeshje për 28 javë – pasi Mangala u ndëshkua me të kuq, raporton AS.

Një fakt interesant ka nxitur debate në Spanjë. Barcelona luajti ndeshjen e 28 në La Liga pa ndonjë penallti të ekzekutuar ndaj tyre apo edhe lojtarë të ndëshkuar kuq, diçka që nuk kishte ndodhur në La Liga që nga viti 1971.

as_1489962750-2218467

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP