Thomas Tuchel, trajner i ri i Arsenalit?

Lajme të bujshme vijnë nga Gjermania, shkruan Lajmi.net, transmeton Portalb.mk.
Gazeta ‘Bild’ raporton se Arsenali janë të gatshëm t’i ofrojnë kontratë trajnerit te Borussia Dortmun, Thomas Tuchel, për të zëvendësuar Arsene Wengerin.

Skuadra nga Londra më në fund ka vendosur t’iu përgjigjet kërkesave të tifozëve, duke ndarë rrugët me Wengerin në fund të sezonit, pas dështimeve të shumta në vitet e fundit.

Dhe për pasues të tij, kanë zgjedhur trajnerin Thomas Tuchel, i cili drejton Borussia Dortmundin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP