Rusi: Është gjetur i vdekur në burg ish-zyrtari i agjencisë së gjithësisë

Ish-drejtori ekzekutiv i agjencisë së gjithësisë së Rusisë, Vladimir Yevdokimov, është gjetur i vdekur në qelinë e tij në një burg, me plagë nga therrja, njofton Rel, përcjell Portalb.mk.

Një komitet i mbikqëyrjes publike të burgut tha sot se para një muaji personi Yevdokimov ishte dërguar në një dhomë pa sistem të kamerave.

Ky person ishte arrestuar në muajin dhejtor të vitit të kaluar, i dyshuar për vjedhje dhe ishte dërguar në paraburgim në Moskë.

Komiteti Hetues i Rusisë e ka hapur rastin penal lidhur me dyshim për vrasje, pasi trupi i tij është gjetur pardje në qeli, në të cilën ishin edhe 11 të burgosur të tjerë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP