Këto janë 17-të këngët të cilat këndojnë bashkë me Linda Halimin në Eurovizion (VIDEO)

Është publikuar sot lista e tërësishme e këngëve që këtë vit konkurrojnë në Eurovizion.
Janë kompletuar kësisoj dy gjysmëfinalet dhe tanimë mund të nisin edhe pëlqimet dhe favoritët. shkruan kultplus, përcjell Portalb.mk.

Lindita Halimi, këngëtarja që këtë vit përfaqëson shqiptarët në Eurovizion, do të këndojë në gjysmëfinalen e parë, duke provuar të ngadhënjejë drejt finales së madhe të 13 majit.

Halimi do të këndojë në mesin e 18-të këngëve të natës së parë, ndërsa vetëm 10 prej tyre kualifikohen. Poshtë mund të dëgjoni të gjitha këngët të cilat Linda i ka konkurrencë dhe ndaj të cilave do të duhet shumë punë e mund me datë 9 maj kur edhe këndon Linda në Eurovizion.

Linda Halimi këtë vit këndon këngën “World”, një tekst për paqe dhe i shkruar nga vetë ajo në gjuhën angleze.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP