E frikshme! Vlorë, 32-vjeçarja hidhet me parashutë, lëndohet gjatë uljes

Një prashutiste ka rënë në afëri të plazhit të ri në zonën e Ujit të Ftohtë në Vlorë.

Ngjarja ka ndodhur mesditën e kësaj të djele dhe sipas informacioneve të para parashutistija është dërguar në spital dhe ndodhet në gjendje të rëndë.

“Rreth orës 13:30, gjatë zhvillimit të aktivitetit të hedhjes së parashutave në Kaninë, një shtetase është dëmtuar gjatë uljes dhe është dërguar në Spitalin e Vlorës, në gjendje shëndetësore jashtë rrezikut për jetën. Incidenti ka ndodhur në afërsi të plazhit të ri të Vlorës, ku gjatë uljes së parashutës, shtetësia D.J., 32 vjeçe, është dëmtuar lehtë për shkak të rrymave të forta të erës.”

Policia ndodhet në vendngjarje duke kryer veprimet e mëtejshme në lidhje me ngjarjen.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP