Nën heshtjen e “komandantit” që 15 vjet nuk iu shkep foteljes

Azbi Nuredini

Azbi Nuredini

Shënimi i ditës së Brigadës 115 Vorcë-Radushë, ndodh nën heshtjen e “Komandantit” që 15 vjet nuk iu shkep foteljes. Kjo heshtje vjen nga turpi i dështimeve të tija në fotelet e pushtetit për 15 vite të plota!

Ky “Komandanti” që 15 vjet nuk iu shkep foteles festimin e kësaj dite duhet t’a shënojë duke dhënë llogari para ish ushtarëve të UÇK-së:

-Pse edhe pas 15 viteve në fotelet e pushtetit nuk u miratua ligji për dëshmorët, invalidët dhe veteranët e UÇK-së?

-Pse për 15 vite sa ishe në fotele asnjëherë të vetme nuk e procedove në procedurë parlamentare një ligj për dëshmorët, invalidët dhe veteranët e UÇK-në?

Po ashtu duhet të jepni llogari pse lejuat që për “branitellat maqedonas” deri sot të harxhohen nga buxheti i shtetit të përbashkët mbi 800 MILION EURO për zbatimin e ligjit të tyre i miratuar në Parlament më 15 Janar 2002, ndërsa për dëshmorët, invalidët dhe veteranët e UÇK-së 0 EURO nga buxheti i shtetit?!

Të jepni llogari para ish pjestarëve të UÇK-së dhe Shqiptarëve pse nuk e IMPLEMENTUAT Marrëveshjen e Ohrit gjatë qëndrimit tuaj 15 vjeçar në fotelet e pushtetit?

Për fund dil tregoju ish ushtarëve të UÇK-së  dhe shqiptarëve, sa pasuri kishe para lufte dhe sa pasuri ke tash, ky informacion do i mjaftojë çdo kujt ta kuptoj përse nuk u miratua ligji për UÇK-në dhe përse nuk u implementua Marveshja e Ohrit?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP