Mërgime Murati, një tjetër këngëtare shqiptare drejt suksesit ndërkombëtar (VIDEO)

Një tjetër këngëtare shqiptare po shkon me hapa të sigurt në karrierën e saj. Mërgime Murati nga ka filluar karrierën muzikore në Kosovë dhe duket se e ka të ardhmen e sigurt, shkruan albinfo.ch.

23-vjeçarja së fundi ka realizuar këngën e saj solo ‘Skin’ dhe ka marrë shumë vlerësime pozitive.

Ajo gjithashtu ka qenë pjesë e ‘X-Factor’, si dhe ka marrë pjesë në një turne në Suedi. Tashmë këngëtarja shqiptare ka lansuar edhe këngën e saj, dhe duket se po shkon me hapa të sigurt në karrierën e saj.

Ditë më parë mediet suedeze kanë shkruar për Dafina Zeqirin dhe sukseset e saj, duke e prezantuar atë si suedeze.

Pas Rita Orës, Dua Lipës, Bebe Rexhës, Era Istrefit e Dafina Zeqirit, Mërgime Murati është këngëtarja tjetër shqiptare që pritet të ketë shumë suksese në karrierën e saj ndërkombëtare.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP