Izraeli sulm ajror në Gaza

Bëhet e ditur se ushtria izraelite ka organizuar sulm ajror në Rripin e Gazës, raporton Anadolu Agency (AA).

Në një njoftim me shkrim nga ushtria e Izraelit thuhet se “Avionë ushtarakë të ushtrisë kanë goditur pozicionet e Hamasit në veri të Rripit të Gazës”.

Në njoftim pohohet se sulmi ajror është kundërpërgjigje ndaj sulmit raketor nga Gaza të ndërmarrë në orët e mbrëmjes në afërsi të rajonit Sdot Negev të Izraelit. Paraprakisht u theksua se raketa në fjalë ka rënë në sipërfaqe të zbrazët dhe nuk ka shkaktuar humbje në jetë ose plagosje.

Ndërkaq, sulmin me raketë me të cilin Izraeli u arsyetua, nuk e ka marrë përsipër asnjë grup palestinez në Rripin e Gazës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP