El Salvador, 6 të vdekur nga përleshjet mes policisë dhe bandave

El Salvadori

El Salvadori

Gjatë përleshjes së armatosur që ka ndodhur mes pjesëtarëve të forcave të sigurisë dhe pjesëtarëve të një bande në El Salvador për vdekje kanë pësuar gjashtë persona, raporton Anadolu Agency (AA).

Zyrtarja e sigurisë Evelyn Marroquin theksoi se pjesëtarët e bandës në San Salvador sulmuan pjesëtarët e forcave të sigurisë, ndërsa më pas për vdekje qëlluan tre shitës rruge.

Marroquin shtoi se pjesëtarët e forcave tjera të sigurisë të cilët mbronin kolegët e tyre hapën zjarr dhe nga përleshjen humbën jetën tre persona. Mësohet se janë arrestuar pesë persona.

Dyshohet se dy bandat më të mëdha në El Salvador, Barrio dhe Mara Salvatrucha në mbarë vendin numërojnë 70.000 anëtarë.

Përleshjet mes bandave dhe pjesëtarëve të forcave të sigurisë në këtë vend janë shumë të shpeshta

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP