Futbollisti i njohur mungon në ndeshjen e Ligës së Kampionëve, ka provim në shkollë (FOTO)

Bayer Leverkusen ka konfirmuar mungesën e talentit Kai Havertz në duelin e kthimit kundër Atletico Madridit për një arsye interesante, shkruan Lajmi.net, transmeton Portalb.mk.

Kai Havertz nuk do të jetë në dispozicion të Bayer Leverkusenit në duelin e kthimit kundër Atletico Madridit për një arsye interesante.

Klubi gjerman ka njoftuar se Havertz – i cili ka debutuar në Bundesligë më 15 tetor të vitit të kaluar si 17 vjeç e katër muaj – ka provim të rëndësishëm në shkollë dhe nuk do të jetë me ekipin për ndeshjen e sotme, përcjell “lajmi.net”.

Bayer Leverkusen ka pranuar kërkesën e tij që të vazhdojë angazhimin në shkollë, përkundër rëndësisë së duelit të vlefshëm për kualifikim në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP