Majlinda shet medaljet e ‘Rio 2016’, arsyeja është e jashtëzakonshme

Pjesën që mbante në shpinë në Lojërat Olimpike Rio 2016 ku shkruan emri i saj dhe vendi nga vjen, Majlinda Kelmendi e ka vënë në shitje.

Kampionja botërore në xhudo Majlindja Kelmendi këtë veprim e ka bërë sot për të ndihmuar fëmijët me sëmundjen e leukemisë, raporton KP.

Kelmendi është bërë sot ambasadore e Fondacionit “Care for Kosovo Kids”, organizatë kjo që ndihmon këta fëmijë, ndërsa ceremonia është mbajtur në Klinikën Pediatrike në Prishtinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP