Lajmërohet Adelina Ismaili: Reagon për atë që më së paku e prisni! (FOTO)

Këngëtarja Adelina Ismaili, e njohur si diva e muzikës moderne shqiptare së fundmi ka qenë në fokus të madh të medias rozë.

Shtatzënia, jetesa në Zvicërr e dashuria me Valin kanë qenë disa prej piketave kryesore për të cilat emri i këngëtares ka qenë i lakuar në shtyp por nga Adelina nuk është se kemi marrë ndonjë gjë.

Hermetike si gjithmonë, ajo nuk ka reaguar shumë mirëpo një zhvillim i fundit ka bërë që ajo të lë një mesazh të fortë.

7 ditë më parëThemelimi i ushtrisë së Kosovës ka qenë tema që e ka rikthyer me reagime këngëtaren shkruan Prive.al.

Pak minuta pasi gazetari Milaim Zeka përqeshi ushtrinë e Ibrahim Rugovës për të cilën tha se kryekomandante mund të ketë qenë Adelina Ismaili me këngën e saj, këngëtarja ka zgjedhur Facebook-un për t’i thënë disa fjalë.

Më poshtë fotografia dhe foto e ndarë nga Adelina. Meqenëse u kthye në trend të flitet për ushtrinë e Kosovës: Miq, ju përshendes me një foto nga fundi i 1996, atëherë kur edhe unë si vajzë 17 vjeqare e Prishtinës e njihja krijimin e UÇK-së.

Dhe guxoja ti këndoja, e vetmja… Sa do të kisha dashur që atëhere ti kisha njohur disa “gjeneralë” të facebookut , do ti thërrisja të vinin të më ruanin mua nga policia sërbe.

Por, duke i njohur si i njoh sot, rrezik se do të përfundonin nën fustanin tim (në këtë rast nën pantallonat e ushtrisë) Chill, se dada vjen apet A.I.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP