Nesër i jepet lamtumira e fundit aktorit Hadi Shehu

Sot në moshën 68 vjeçare ndërroj jetë aktori kosovar Hadi Shehu. Kësisoj, për të nderuar jetën dhe veprën e tij nesër me fillim nga ora 12:00 në Pallatin e Kulturës “Asim Vokshi”, në Gjakovë do të mbahet mbledhje komemorative, ndërsa nga ora 13:00-14:45 do të bëhen homazhe tek trupi i pajetë i aktorit të madh Shehu, shkruan KultPlus, përcjell Portalb.mk.

Ndërkaq varrimi i të ndjerit do të bëhet në orën 15:00 në varrezat e qytetit në Gjakovë. Hadi Shehu lindi në Gjakovë më 15 shkurt të vitit 1949. Ai ishte themelues i Teatrit Profesionist në Gjakovë dhe njëherësh drejtor i këtij institucioni deri në vitin 2007.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP