Shqipëria ngjitet në renditjen e FIFA-s para Italisë

Renditja e re e Kombëtares Shqiptare të futbollit u përmirësua me një pozicion, pavarësisht boshllëkut të kalendarit që ofronte FIFA me mungesën e sfidave zyrtare, transmeton Top Channel.

Kuqezinjtë tashmë e shohin veten në vendin e 54 në klasifikimin botëror në kuotën 623 pikë në total, edhe pse në muajin e analizuar nuk kemi zhvilluar asnjë ndeshje.

Përmirësim edhe në ranglistën e përfaqësueses së Kosovës që renditet në vendin e 164 në FIFA. Seleksioni i trajnerit Bunjaku ka lënë pas në renditje edhe një prej kundërshtarëve të Shqipërisë në grupin G kualifikues të Botërorit 2018, Maqedoninë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP