Artistja Manjola Nallbani vlerësohet me titullin “Mjeshtër i Madh”

Dje në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, Presidenti i Shqipëris Bujar Nishani, ka dekretuar artisten Manjola Nallbani me titullin “Mjeshtër i Madh”.

Në shenjë mirënjohje, për kontributin që Nallbani ka dhënë në muzikën shqiptare, Nishani i dhuroi urdhrin e artë, më se të merituar një artisteje që prej vitesh është simbol i ruajtjes së vlerave të muzikës së mirëfilltë shqiptare, transmeton Bordo.al.

Pedadogia e Akademisë së Arteve, ka luajtur një rol tejet të rëndësishëm në edukimin e brezit të ri të muzikës, duke u kthyer në ‘zyshën’ e preferuar të studentëve që kanë zgjedhur të studiojnë për muzikë. E njohur për talentin e saj në tre gjinitë muzikore, muzikë e lehtë, popullore dhe klasike Nallbanit iu akordua ky vlerësim me propozimin e Shoqatës së Gruas, pikërisht për kontributin e saj në këtë drejtim.

Titulli “Mjeshtër i Madh’, duket se ka ardhur në momentin e duhur, për artisten multidimensionele të artit shqiptar.

Manjola Nallbani

Manjola Nallbani

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP