Edhe Kosova kalon Maqedoninë në renditjen e FIFA-s (FOTO)

Nuk ka ditë të mira për Reprezentacionin e Maqedonisë në futboll, së fundmi me publikimin e renditjes së fundit nga FIFA, Maqedonia edhe pse nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje, ka humbur një pozitë në dallim me atë të muajit shkurt. Maqedonia tani mban pozitën e 166-të, që paraqet renditjen e saj më të dobët në historinë e ekzistimit, ndërsa Maqedonisë tani ka dalë edhe reprezentacioni i Kosovës që mban pozitën e 164-t.

Kosova dhe Maqedonia në renditjen e FIFA-s

Kështu nga përfaqësueset e kontinentit të vjetër, pas Maqedonisë kanë mbetur pesë reprezentacionet amatore – Malta, Lihtenshtajni, Andorra, San Marino dhe Gjibraltari.

Shqiperia

Përfaqësuesja e Shqipërisë në renditjen e fundit të FIFA-s, me 623 pikë, mban pozitën e 54. Kreu i renditjes nuk ka pësuar ndryshime dhe në pozitën e parë në botë mbetet Argjentina, e ndjekur nga Brazili, Gjermania, Kili e Belgjika. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP