Ndërron jetë gjiganti i “Game of Thrones”

Ka ndërruar jetë aktori britanik Neil Fingleton, i cili luante në njërin ndër filmat më të shikuar serik në botë i cili është produksion amerikan, “Game of Thrones”, raporton Anadolu Agency (AA).

Fingleton, i cili në serial personifikonte karakterin e një gjiganti, bëhet e ditur se ka vdekur ditën e shtunë në moshën 36-vjeçare.

Ende nuk janë shpalosur shkaqet e vdekjes së Neil Fingleton, ndërsa shtypi britanik ka pohuar që aktori i ri të ketë vdekur si “pasojë e dështimit të zemrës”.

Ndryshe, në filmin Game of Thrones, i cili ka thyer rekordet e shikueshmërisë, aktori personifikonte gjigantin e quajtur “Mag dhe Mighty”, ndërkohë që një periudhë kishte fituar epitetin “Njeriu më i gjatë në Britani”, me gjatësinë prej 2 metrash e 33 centimetrash.

Aktori britanike kishte trajnuar si basketbollist në Universitetin e Karolinës Veriore në SHBA, ndërsa një kohë kishte luajtur edhe si basketbollist profesional.

Pas karrierës sportive, Fingleton kishte hyrë në botën e aktrimit, ndërsa krahas serialit Game of Thrones, a kishte pasur role edhe në filmat si “Doctor Who” dhe “X-men”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP