Ngatërresa e madhe e Oscar-it, ndërrohen në skenë për filmin më të mirë, La La Land dhe Moonlight (VIDEO)

Nuk ndodh vetëm te spektaklet e bukurisë. Ndodh kudo ku veprimet nuk janë të mekanizuara dhe njerëzit pa dashur gabojnë.

Në këtë ndarje të çmimeve Oscar, çmimi i fundit dhe i rëndësishëm i filmit më të mirë që vlerëson disa komponentë, u ngatërrua. Fillimisht u shpall fitues La La Land. Përqafime, fjalime, falënderime…derisa vjen çasti i kthesës.

“Fitues është Moonlight. Nuk është shaka”, duhej të përsëritej disa herë për të kuptuar që në të vërtetë fituesit ishin autorët dhe realizuesit e Moonlight.

Ngatërresa ishte bërë për shkak të leximit të emrit të aktores më të mirë në zarf, që ishte Emma Stone e La La Land, por ndërkohë në zarfin e duhur, si Best Picture, ishte shkruar Moonlight.

Fituesit ia kushtuan këtë çmim “të gjithë djemve dhe vajzave me ngjyrë”. As në ëndërr nuk e kishin parë këtë fitore, por dihet që Hollywood-i i është fabrikë ëndrrash.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP