Ndahen çmimet Oscar, kjo është lista e fituesve

Mbrëmja e së dielës kurorëzoi fituesit e çmimeve Oscar 2017. “Moonlight” u shpall filmi më i mirë, ndërsa më herët gabimisht trofeu iu dha filmit “La La Land”.

Ky i fundit film muzikal, i cili kishte marrë një rekord nominimesh, mori çmimet më të shumta mes tyre për regjinë më të mirë Damien Chazelle dhe aktoren më të mirë protagoniste Emma Stone. Ndërkohë aktori më i mirë protagonist u shpall Casey Affleck.

Lista e çmimeve

Moonlight- Filmi më i mirë

Emma Stone- Aktorja më e mirë

Casey Affleck- Aktori më i mirë

Damien Chazelle- Regjisori më i mirë

Manchester by the Sea- Skenari më i Mirë Origjinal

Moonlight- Skenari më i mirë i adaptuar

La La Land- Rezultati më i mirë origjinal

La La Land- Kinematografia më e mirë

La La Land- Dizajni më i mirë i produksionit

The Jungle Book- Efektet më të mira vizuale

Hecksaw Ridge- Montazhi më i mirë

The White Helmets- Filmi më i mirë dokumentar i metrazhit të shkurtër

Sing- Filmi më i Mirë i i Metrazhit të Shkurtër

Zootopia- Filmi më i mirë i animuar

The Salesman- Filmi më i mirë i huaj

Piper- Filmi më i mirë i animuar i metrazhit të shkurtër

Viola Davis- Aktorja më e mirë joprotagoniste

Arrival- Montimi më i mirë i zërit

Hecksaw Ridge- Miksimi më i mirë i zërit

Suicide Squad – Grimi më i mirë

Fantastic Beasts and Where to Find Them- Kostumet më të mira

O.J.:Made in America- Filmi më i mirë dokumentar

Meharshala Ali- Aktori më i mirë joprotagonist

La La Land- Kolona më e mirë zanore

Piper- Filmi më i mirë me metrazh të shkurt

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP