City – Monaco në histori të “Champions”

Përballja mes Manchester Cityt dhe Monacos në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve ka hyrë në histori të garës më të fortë evropiane, shkruan orainfo, përcjell Portalb.mk.

5 me 3 ishte rezultati përfundimtar në të mirë të “Qytetarëve”, ndërsa ndeshja me tetë gola hyri në histori për numrin e golave më të madh në një ndeshje në ndeshjen e parë eliminuese në Ligën e Kampionëve.

Takimi i dytë i këtij raundi zhvillohet më 15 mars në Monaco.

LEXO: Guardiola: Gjithçka e hapur me Monacon

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP