Maqedoni, një nxënës bie nga dritarja e shkollës

Një nxënës dymbëdhjetëvjeçar dje është lënduar  gjatë përpjekjes të hyjë përmes dritares në lartësi prej dy metra,  në klasë në katin e parë të SH.F. “Petar Zdravkovski-Penko” në Shkup, kumtoi policia.

Në SHF “Petar Zdravkovski-Penko”, dje rreth orës 12:20, pas përfundimit të orëve, nxënësi dymbëdhjetë vjeçar është munduar përmes dritares, në lartësi prej dy metra, të hyjë në klasë në katin e parë. Ai është kapur për  perden e dritares, e cila është grisur dhe ka rënë  në tokë.

Nxënësi me automjetin e Ndihmës së shpejtë mjekësore është dërguar në Qendrën klinike “Nëna Terezë”, ku i janë konstatuar lëndimet trupore dhe është mbajtur për ndjekje të mëtutjeshme të gjendjes së tij shëndetësore.

Policia ndërmerr masa për zbardhjen e tërësishme të rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP