Nikoliq ka vendosur që të kandidohet në zgjedhjet presidenciale në Serbi

Presidenti serb Tomisllav Nikoliq do të kandidohet sërish në zgjedhjet presidenciale, njofton “Sputnik”, ndërsa më vonë edhe B92 e ka konfirmuar informacionin, duke iu referuar burimeve në kabinetin e Nikoliqit.

Mediat serbe njoftuan se Nikoliq, vendimin për kandidaturën e ka marrë mbrëmë në kremtimin e ditëlindjes së 65-të.

Kur mediat serbe e publikuan këtë lajm, Nikoliq në profilin e tij në Tuiter shkroi: Nuk ka tërheqje.

Në pyetjen e gazetarëve: nëse është tërhequr nga kandidatura, Nikoliq theksoi: Do të merremi vesh

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL