Deralla: Përhapje destruktive e urrejtjes, që disa të shpëtohen nga drejtësia

Në pyetjen e Tv Alsat M, për mos reagimin e deritanishëm të institucioneve për gjuhën e urrejtjes të shprehur në disa ngjarje, edhe para KSHZ, në dhjetor të vitit të kaluar, kryetari i CIVIL, Xhabir Deralla e komenti si: “Dëgjuam vokabular që në disa pjesë është identik me fjalimet fashiste të viteve të 30ta të shekullit të kaluar. Pjesë të mëdha të institucioneve janë nën kontrollin e strukturave që janë destruktive, të cilat shpërndajë urrejtje dhe mundohen të shkaktojnë konflikt vetëm të shpëtojnë nga drejtësia”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP