“Nga vallja në rrahje”, diaspora maqedonase bën “namin” gjatë festave të fundvitit (VIDEO)

Në faqen e Facebookut, të emëruar “MK Diaspora Evropa”, është publikuar video në të cilën shihet rrahje masive në festën e maqedonasve në diasporë, e cila ka ndodhur gjatë festave të krishtlindjeve, ndërkaq sipas informatave të konfirmuara, incidenti ka ndodhur në Berlin të Gjermanisë, njofton Portalb.

Në video nuk mund të shishet pse dhe si ka ardhur deri te rrahja, përveç asaj që, një grup burrash mbajnë bluza me logon e partisë në pushtet në Maqedoni, VMRO-DPMNE, ndërkaq dyshohet se përleshja ka ndodhur për arsye të bindjeve politike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP