Vendkalimi kufitar “Evzoni” i hapur për kamionë, “Dojrani” ende i mbyllur

Organet kufitare greke në vendkalimin kufitar “Evzoni” në mëngjes nga ora 9:30 filluan t’i  lëshojnë automjetet e rënda transportuese, të cilat prisnin për hyrje në Greqi në zonën mes dy kufijve, për shkak të ndalesës për lëvizje të shkaktuar nga kushtet e këqia të motit dhe gjendjen e rrugëve, kumtoi Ministria e Punëve të Brendshme.

Për momentin ende zonën ndërmjet dy kufijve gjenden rreth 70-80 automjete ngarkuese të cilat presin për hyrje në Greqi.

Nga MPB informojnë se në vendkalimin kufitar “Dojran” ende zgjat ndalesa për hyrje të automjeteve transportuese në Greqi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP