Ja mendimi i Tiranës zyrtare për Platformën e partive politike shqiptare (VIDEO)

Platformën e partive politike shqiptare, ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati e sheh e si një mundësi të mirë për të avancuar disa prej detyrime të Marrëveshjes së Ohrit që nuk janë përmbushur ende, si dhe mundësi për stabilitet demokratik, transmeton Portalb.

“Shteti shqiptar nuk është përfshirë në çështjet e brendshme të shtetit mik, siç është Maqedonia. Shqipëria ka zbatuar një detyrim kushtetues, që ka të bëjë me mbrojtjen dhe avancimin e të drejtave të shqiptarëve. Dhe, jo në funksion të politikave ditore, se kush me kë duhet të koalicionojë…”, ka deklaruar Bushati në emisionin “200” të televizionit Alsat-M.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP