Gjatë zjarrit në fshatin e Tetovës, Bozovcë u dogjën katër objekte dhe kafshë shtëpiake

Gjatë një zjarri të madh që shpërtheu mbrëmë, rreth orës 3:00 pas mesnate në fshatin Bozovcë të Tetovës, u dogjën tre plevica, një pjesë e shtëpisë, tre lopë dhe katër kuaj.

Ekipi zjarrfikës nga Tetova arriti ta lokalizojë zjarrin, duke parandaluar zgjerimin e tij në objekte të tjera.

“Na lajmëruan për zjarrin dhe me automjete të posaçme arritëm për 40 minuta. Rruga ishte e kalueshme. Më shumë intervenuam me aparate zjarrfikëse, sepse lart është mbi -20 gradë dhe uji ngrinë. Arritëm ta lokalizojmë zjarrin”, deklaroi Ukë Aliti, shef i NJZFT Tteovë.

Shefi Aliti, u bën thirrje qytetarëve të kenë kujdes se si i përdorin aparatet ngrohëse në këtë periudhë të vitit. Ndoshta përdorimi i tyre jo i rregullt shkakton zjarret”, shton ai.

Dje për shkak të një oxhaku të papastruar u dogj konstruksioni i çatisë dhe kati i parë i njjë shtëpie në fshatin Rostushë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP