Trump hedh poshtë marrëveshjen 2 miliard dollarëshe me Dubain, ja pse

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka zbuluar në konferencën e tij për shtyp të mërkurën se miliarderi i Dubait Hussain Sajwani u përpoq të arrinte një marrëveshje 2 miliard dollarëshe  me të fundjavën e kaluar.

“Dhe unë e refuzova”, ka thënë miliarderi ditën e djeshme.

“Unë isha i detyruar ta refuzoja, por siç e dini, unë kam një situatë konflikti, sepse jam president  – shtoi ai  -Kjo është një gjë e mirë e mirë për biznesin tim , por unë nuk dua të përfitojnë nga asgjë.”

Trump ka deklaruar më parë se presidentët nuk mund të ketë konflikt interesi. Kjo është teknikisht e vërtetë, pasi  Kongresi ka përjashtuar presidentin dhe zëvendëspresidentin nga ligjet e konfliktin të interesit, shkruan “NBC News”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP