Trump sulmon hapur gazetarin CNN: Hesht, ti transmeton lajme të rreme (VIDEO)

Gjatë konferencës për shtyp të së mërkurës, Presidenti  i zgjedhur Donald Trump refuzoi t’i përgjigjej pyetjes së një gazetari të CNN, duke e cilësuar median prestigjoze amerikane si të tmerrshme dhe transmetuese te lajmeve të rreme, transmeton Top Channel.

Një ditë më parë CNN raportoi se agjencitë e shërbimeve sekrete kishin informuar Trumpin dhe presidentin në largim Barack Obama lidhur me pretendimet se agjentet ruse kishin mbledhur materiale komprometuese të natyrës personale e financiare kundër Trumpit.

Menjëherë më pas Buzzfeed publikoi pretendimet e paverifikuara.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

VERZIONI DESKTOP