Juventusi dhe Fiorentina në çerekfinale të Kupës së Italisë

Futbollistët e Juventusit dhe Fiorentinës siguruan vend në çerekfinale të “Kopa Italia” pasi që në të tetën e finales shënuan fitore ndaj rivalëve të tyre.

Juventusi mbrëmë ishte më i mirë se Atalanta me pesë gola të shënuar, përderisa Fiorentina e mposhti Kievon me rezultat minimal.

Rezultate:

Fiorentina – Kievo 1:0,

Juventus – Atalanta 3:2.

Paraprakisht Napoli – Specia 3:1.

Sonte prej orës 21:00 luajnë Milan – Torino.

Dyshet e tjera të së tetës së finales janë:

Inter – Bolonja,

Lacio – Xhenova,

Sasuolo – Çezena dhe

Roma – Sampdoria.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP